Blagoslov obnovljene zunanjosti cerkve

Na zahvalno nedeljo 3. 11. 2019 je škof dr. Peter Štumpf blagoslovil prenovljeno zunanjost cerkve

Na zahvalno nedeljo blagoslov obnovljene zunanjosti cerkve

Na zahvalno nedeljo, 3. novembra 2019,  je pri deseti maši, ki jo je daroval murskosoboški škof msgr. dr. Peter Štumpf, ob somaševanju nekdanjega radenskega župnika mag. Cirila Slapšaka domači župnik mag. Štefan Krampač v prepolni cerkvi v pozdravu povedal, da je danes dan, ki ga je naredil Gospod. Veselimo in radujmo se ter zahvalimo za mnoge prejete dobrote, še posebej pa, da smo končali obnovo zunanjosti župnijske cerkve. Prosimo vsemogočnega Boga za blagoslov, je še povedal, nato pa je škof dr. Štumpf blagoslovil vodo s katero je pokropil vernike ter nato zunanjost prenovljene cerkve.

Škof dr. Peter Štumpf je v pridigi spregovoril o evangeliju, ki se začne: »Tisti čas je Jezus prišel v Jeriho in šel skozi mesto«. Jezus sprejema tudi take ljudi kot je Zahej (hebr. pomeni čist, nedolžen) in omogoča, da začnejo novo življenje. Kdor hoče zares videti Jezusa, zares doživeti Boga, prijatelja, ljubitelja življenja, se ne sme umakniti in prehitro obupati. Mora verovati, mora nekaj narediti, mora ostati odprt za pozornost ljudi in posvečati pozornost njim in se dati nagovoriti … Na zahvalno nedeljo, ki je tudi nedelja nežnosti, se še posebej Bogu zahvalimo za obnovitev radenske župnijske cerkve, vsem dobrotnikom…, naj Bog to zazna, je še dejal škof.

Radenski župan Roman Leljak je dejal, da je potrebno obnavljati, spreminjati našo okolico. Veliko je še takšnih, ki želijo vse le za sebe ne za dobrobit občine. Zadnje čase občina namenja veliko denarja za investicije, za izboljšave in našel se bo še denar tudi za del plačila obnovitvenih del. To je naloga občine.

Člana Župnijskega gospodarskega sveta Vladimir Rantaša in Davorina Zamuda sta s projekcijo slik orisala kronologijo obnove cerkve, katere začetki aktivnosti segajo v leto 1999, ko so se pokazali prvi resni znaki dotrajanosti primarne izolacije, strešnih in fasadnih plošč, betonskih zidov z armaturo, zamakanje strešnih svetlobnikov, kupole nad oltarjem … Aktivnosti za obnovo strehe je pričel že nekdanji župnik Janko Ivančič, sedanji župnik Štefan pa je skupaj z gospodarskim svetom uredil sanacijski načrt (projektantski biro Projekt Invest d.o.o. Gornja Radgona, smernice projektant arhitekt Blaž Slapšak), izbran je bil izvajalec-podjetje Knuplež d.o.o. iz Zg. Velke s podizvajalcema Boris Demšar d.o.o. in Miran Rola s.p..

Sanacijo cerkve, ki se je pričela 13. maja letos so spremljali trije člani gospodarskega sveta, hidroizolacijo na severni fasadi cerkve ter urejanje okolice so izvedli župljani.

Župnik se je zahvalil vsem, ki so sodelovali pri obnovi cerkve, ki skozi vse leto pomagajo župniji, vsem, ki so sooblikovali slovesnost blagoslova, slavilni skupini Veselje pod vodstvom Eli Sarjaš, mladinski skupini Cantare pod vodstvom Jake Ajleca, glasbeni skupini Luč, katero spremlja na orglah in je tudi vodja  skupine, Petri Mauko, bralcem prošenj, posebna zahvala pa je v ruskem jeziku veljala dobrotniku Hačatur Agababjanu ter občini Radenci.

Po maši je sledilo druženje ob domačih dobrotah.

P.S.:

Komaj nekaj čez trideset let stara župnijska cerkev sv. Cirila in Metoda v Radencih (škof Maksimiljan Držečnik ustanovi 14. 2. 1977 župnijo katere prvi župnik je septembra 1979 postal salezijanski duhovnik Franc Levstek, pričetek gradnje cerkve 21. maja 1984, 1. julija blagoslovitev temeljnega kamna, 3. maja 1987 škof dr. Jožef Smej blagoslovi nove zvonove in 5. julija 1987, na praznik sv. Cirila in Metoda škof dr. Franc Kramberger posveti novo cerkev), ki nudi prostor mnogim verskim in kulturnim dejavnostim ter daje kraju Radenci značilno in prepoznavno podobo, je bila že potrebna nujne in hitre sanacije.

Donacija se še vedno lahko nakaže na TRR pri NLB: SI 56 0234 4008 9257 259
Namen: obnova strehe.

 

Besedilo, posnetki: Dani Mauko

Morda vas zanima tudi