Prvi dan oratorija

Začeli teden veselja, spoznavanja misijonarja Baraga, molitve ...

Počitnice se počasi bližajo koncu, a poletje v Radencih še vedno traja. Začel se je radenski oratorij in letošnje geslo se glasi »Eno je potrebno«. Na oratoriju bo 92 otrok skupaj z animatorji skozi celoten teden spoznavalo slovenskega misijonarja, škofa in kandidata za svetnika Ireneja Friderika Baraga, ki je velik del svojega življenja posvetil Indijancem. Naši otroci se bodo torej za en teden prelevili v pisane in glasne Indijance.
Vsako leto se v zraku čuti vzhičenje, kakšni bodo novi obrazi in kako se bo vse skupaj odvijalo. Vse se je začelo zjutraj, ko smo se vsi zbrali v krogu in skupaj zapeli himno, sledilo je še petje himne zunaj, zgodba ter kateheze. Tam smo se pogovarjali o tem, da vsi ljudje kdaj pristanemo na razpotju in se moramo odločiti med dobrim in slabim. Sledile so delavnice, kjer smo izdelovali pisane perjanice ter piščalke iz slamic. Po molitvi in petju v cerkvi je sledilo kosilo, za tem pa še velika igra, ki je se letos imenuje XXL igra, saj se dogaja dva dni. Otroci so si na otočkih z igrami priigrali cekine, s katerimi so si lahko kupili material za gradnjo šotorov. Med igro so jih lovili volkovi, ki so jim lahko cekine odvzeli. Dan smo nato zaključili s himno. Že se veselimo naslednjih dni!

Morda vas zanima tudi