Romanje Gradež, Barbana in Oglej

V nedeljo, 13. maja 2018, smo poromali v Italijo in sicer v Gradež, na otok Barbano in v Oglej. Večina romarjev je bil iz župnije Radenci, nekaj pa se pridružilo iz sosednjih krajev.

V Gradežu smo se sprehodili do morja, peščene plaže in se potem okrepčali iz popotne torbe. Vračali smo se mimo mestne hiše in arheološih ostankov prakrščanske cerkve. Nato smo stopili v baziliko sv. Evfemije.

11.30 smo se zapeljali z ladjo na otok Barbano in tam darovali sveto mašo. Po maši pa smo imeli prosto za osebno molitev, ogled znamenitosti cerkve in kapele. Nekateri so odprli torbe, ki so bili polne dobrot za pod zob ali za na jezik … Ob lepem vremenu smo se okrepčali in odžejali ter nabavili tudi spominke …

14.30 smo se zapeljali nazaj v Gradež in se z avtobusom napotili v Oglej, kjer so nekateri šli na 73 m visok zvonik. Potem smo si ogledali baziliko z svetovno znanimi mozaiki. Stopili smo v kripto in prezbiterij.

Po ogledu bazilike smo šli na sprehod, da smo si ogledali ostanek rimskega foruma in rečnega pristanišča.

Morda vas zanima tudi