Svetopisemske urice

Prvo srečanje v šolskem letu 2019 / 2020

Jezus blagoslavlja otroke

V torek 8. oktobra, smo v naši župniji v novem veroučnem letu 2019 / 2020 pričeli s svetopisemskimi uricami.

Tema srečanja je nosila naslov Sveto pismo in Jezus blagoslavlja otroke. Otrokom je bilo predstavljeno Sveto pismo. Skupaj bomo na srečanjih spoznavali, kaj piše v tej knjigi.

Otroci so Sveto pismo prijeli v roke in ugotovili, da je težka. Pogledali smo slike. Ogledali so si tudi otroška Sveta pisma.

Pogovor smo začeli z molitvijo, sledila je zgodba iz Svetega pisma –  Jezus blagoslavlja otroke. Zapeli smo pesmico Dober dan vsem skupaj in tako pozdravili vsakega otroka. Zapeli smo pesmico Jezus moj ljubim te in na željo otrok še Mi se imamo radi, Jezusa in Marijo imamo radi.

V drugem delu je otrokom bilo ponujeno na razpolago več dejavnosti, da lahko poglobijo oznanilo v dejavnostih. Otroci so si obrisali vsak svojo roko in zapisali svoja imena. Na izbiro jim je bila igra z lego kockami in ogled Svetih pisem.

Za konec smo skupaj zmolili, otroci so za spomin na srečanje dobili pobarvanko in sliko Jezusa na temo današnjih svetopisemskih uric, ter sladki prigrizek.

Cilj srečanja je bil, da otrok začuti, da je sprejet in ljubljen.

Jedro oznanila, da nas Jezus ima rad in nas vabi k sebi.

Besedilo in fotografije: Sandra Ružič