Svetopisemske urice

JEZUS POKLIČE UČENCE

Svetopisemske urice smo pričeli z molitvijo. Kot uvod v današnjo temo smo se igrali posebno igro, ki se imenuje – Ime, ime, kako ti je ime? Po igri je sledil pogovor. V nadaljevanju smo prebrali zgodbo iz Svetega pisma, kako je Jezus nekoga poklical po imenu. Zgodbo smo obnovili s podanimi vprašanji. Nato smo položili roko na srce, zaprli oči in tiho klicali Jezusa. Zapeli smo pesem: Jezus moj ljubim te.

Zatem smo z dramatizacijo prikazali ribiče, kako jih je Jezus poklical, naj hodijo za njim. Otroci so odgovorili: Tukaj sem in odšli do plakata, na katerega so napisali svoje ime.

Sledila je delavnica. Vsak otrok je dobil kuverto, v kateri je bilo njihovo ime. Na njej je pisalo Jezus. Otrok je najprej sestavil svoje ime in nato okrasil in pobarval kuverto.

Cilj današnjega srečanja je bil, da se otrok čuti ljubljen in poklican od Jezusa.

Jedro oznanila: Jezus nas kliče po imenu in želi, da smo z njim.

Morda vas zanima tudi