Svetopisemske urice – Jezus pomiri vihar

Ob zbiranju so si otroci izdelovali ladjice.

Nato smo se zbrali v krogu, kjer smo kot vedno pripravili oltarček, le namesto sveče, smo danes prižgali svečo na adventnem vencu. Glavni del smo pričeli z molitvijo. Nadaljevali smo z zgodbo iz Svetega pisma – Jezus pomiri vihar. Nato so otroci položili svoje ladjice na modro podlago, ki je predstavljala morje. Uprizorili so vihar. Ob umiritvi viharja smo zapeli pesmico Barčica po morju plava. Otroci so si na ladjice prilepili sliko – Jezus pomiri vihar. Ob koncu uric so se igrali z ladjicami.

Ko so odhajali domov, pa jih je v garderobi pričakalo presenečenje. Zgleda, da nas je med tem, ko smo imeli svetopisemske urice, obiskal sv. Miklavž, saj so otroci v svojih čevljih našli sladko presenečenje.

Cilj današnjih svetopisemskih uric je bil, da otrok doživi občutek varnosti v zavesti, da nas Jezus varuje in da je vedno z nami.

Jedro oznanila: Jezus nas ima rad in nas varuje, ob njem smo varni. Močnejši je od naravnih sil, narava ga uboga.

Morda vas zanima tudi