Svetopisemske urice: Zahej

Otroci so ob zbiranju barvali pobarvanke na podano temo. Ko smo se vsi zbrali, smo pripravili oltarček in pričeli z molitvijo. Otroci so sami predlagali molitev. Prebrali smo zgodbo iz Svetega pisma – Jezus pri Zaheju. Zgodbo smo skupaj obnovili in se pogovarjali, kakšen človek je bil Zahej. Skupaj smo zapeli pesem Jezus moj, ljubim te.

Sledila je igra, kaj vidiš, ko se plaziš po tleh in kaj vidiš, ko stojiš na stolu. Otroci so povedali svoje mnenje. Zgodbo smo še obnovili z dramatizacijo. Otroci so si nadeli oblačila in dramatizirali Jezusa z množico in Zaheja.

Cilj srečanja je bil, da otrok spozna novo zgodbo in ob njej začuti, kako mu je Jezus blizu.

Jedro oznanila je, da Jezus želi biti z nami. Njegova bližina nas spreminja in osrečuje. On odrešuje bolne, izgubljene in zapostavljene.

Morda vas zanima tudi