Zakonska skupina na pohodu

V naši župniji delujejo tri zakonske skupine. Poleg mesečnih srečanj se radi podajo na izlet oziroma pohod … romanje.

V zadnjih mesecih so se podali:

  1. grad Sümeg (Madžarska), Sombotel
  2. Pertoča, tromejnik, Sotinski breg
  3. Donačka gora
  4. Lovrenška jezera

Na državni praznik, 25. junija 2019, smo se zapeljali na Roglo in od tam (od cerkve) krenili proti Lovrenškim jezerom. Do cilja smo rabili skoraj dve uri. Vzpeli smo se na razgledni stolp in nato vrnili do cerkve. Med potjo smo iskali primeren kraj, da bi imeli sveto mašo v naravi. Ta dan je bilo ogromno ljudi, kar v procesijah so romali do jezer in nazaj, zato je bilo težko najti primeren in miren kraj. Potem ko so nam odprli cerkev, smo obhajali sveto mašo hvaležni za zaključek šolskega leta in vse druge milosti, ki nam jih Bog daje dan za dnem. Po duhovnem okrepčilu smo se na poti domov zaustavili v gostilni pod Roglo in se okrepčali tudi telesno.

Morda vas zanima tudi