Župnijsko žegnanje

Ponovitev nove maše g. Aljaža Baše

V nedeljo, 8. julija 2018, smo ob prazniku zavetnikov župnije in cerkve, sv. Cirila in Metoda, obhajali žegnanje. Slovesnost je vodil novomašnik Aljaž Baša.

V nedeljo, 8. julija 2018, smo obhajali žegnanjsko slovesnost, kajti 5. julija smo obhajali praznik sv. Cirila in Metoda – zavetnikov naše župnije in cerkve. Slovesnost je vodil letošnji novomašnik Aljaž Baša, doma iz župnije Beltinci. Gospod Aljaž je že nekaj let povezan z našimi mladimi, ki so bili “kelnarji” na novi maši.

Pri sveti maši sta bila navzoča tudi vojaški kaplan Matjaž Muršič Klenar in cistercijanski brat Elred Jeneš. Sveto mašo je sooblikovala Slavilna skupina Veselje. Naši mladi pa so pripravili pozdravni govor, uvode v očenaš in pozdrav miru ter brali berila in prošnje za vse potrebe.

Po maši so mnogi novomašnika osebno pozdravili, mu čestitali in se kratko pogovorili … Pred cerkvijo smo se zaustavili še nekaj časa ob pecivu in dobri kaplici.