Vokalna skupina Luč

Glasbeno skupino Luč smo začeli oblikovati novembra 2017. Na pobudo gospoda župnika mag. Štefana Krampača sem sprejela vlogo vodje nove glasbene skupine. Tako sem pri svetih mašah povabila vse odrasle župljane in župljanke, ki radi pojejo s srcem, da se mi pridružijo pri oblikovanju cerkvene glasbene skupine, ki jo bom spremljala z orglami. Prve pevske vaje so bile poskusne, a pevke so se kar same odločile, da bodo pele dvoglasno. Seveda takoj ni šlo, zato sem jih malo prerazporedila in intenzivneje vključevala dihalne ter upevalne vaje. Prve tri pesmi, ki smo se jih naučile, so bile Poj ljubezni, Sveta rojena je noč in Zbudi se, Betlehem. Dobile smo pobudo, da bi jih zapele na božičnem koncertu v župnijski cerkvi Radenci, na katerem pa smo se seveda morale tudi predstaviti z določenim imenom. Izbrale smo ime Luč, saj je v naših srcih po nekaj časa prenehanja delovanja v glasbeni skupini znova zasijala luč veselja. Tako smo na koncertu te prve tri pesmi predstavile Tatjana Antolič, Marjetka Dlouhy, Cvetka Haidar, Ana Lipičar, Monika Paluc, Sandra Ružič, Milena Zver, ki prepevajo prvi glas; Sonja Horvat in Klavdija Zidar, ki prepevata drugi glas ter Slavica Marinič in Mihela Zamuda, ki prepevata tretji glas. Pri sveti maši smo prvič sodelovale zadnjo nedeljo v božičnem času, 27. 1. 2018. Naslednje pesmi, ki smo se jih naučile in smo jih tudi zapele pri svetih mašah, so bile postne. Nato smo pele na binkoštni praznik, ko se nam je s petjem psalma skupaj v dvoglasju s Tatjano pridružil še Jaka Prelog. Pesem Aleluja je z ustno harmoniko obogatila Mihela. Sledilo je petje na začetku šolskega leta in v oktobru. S petjem nameravamo nadaljevati, vabimo pa še ostale župljanke in predvsem župljane, da zberejo pogum ter se nam pridružijo. Tako bomo skupaj zasijali kot lučke v slavo Boga.

Petra Mauko, vodja skupine